Главная / Статьи о воде / Цікаво про воду

Цікаво про воду

Вода є скрізь

На думку вчених, вода в тому чи іншому вигляді, в тій чи іншій кількості присутня у будь-якому тілі. Саме на цей факт спираються біологічні та хімічні закони. Якщо нам здається, що в якомусь тілі її немає – ми помиляємося. Вона є, але в зв’язаному стані. Ви знали, що у будь-якому грунті 1/5 частина – це  вода, навіть, якщо мова йде про пустелю?

Невидима вода

Вода – це не тільки океани, моря і річки. Вона знаходиться на планеті в різних станах, і за орієнтовними підрахунками вчених тільки в атмосфері її міститься більше 12 тис. куб. км. На льодовики доводиться води в 11 разів більше, ніж на всі озера і річки. Не дивно, що глобальне потепління і танення льодовиків може стати загальносвітовою катастрофою. В результаті танення льодів рівень світового океану підніметься не менше ніж на 50 м. Це не тільки істотно скоротить територію суші материків, а й призведе до затоплення всіх острівних держав.


Роль води для людини

Всі знають, що в людському організмі 70% рідини. Однак не всі знають, наскільки важливу роль вона відіграє. Взяти, наприклад, людський імунітет до простудних і респіраторно-вірусних захворювань. Більшою мірою він визначається саме присутністю води в організмі.

Для її нагрівання потрібна велика кількість тепла, та й остигає вона набагато повільніше, ніж інші речовини. Якби людський організм складався, приміром, з металу, то простудні захворювання стали б постійними супутниками нашого життя.


Вода в людському організмі за відсотками

Загальновідомі 70% рідини в людському організмі розподілені абсолютно нерівномірно. У зубній емалі її тільки 0,2%,

у крові – 80%, а склоподібному тілі ока – 99%.


Якщо вистрілити в воду

Якщо стріляти в пластмасову порожню коробку, то куля пройде крізь неї, залишивши лише отвори. Якщо ж наповнити коробку водою, то при пострілі вона розлетиться на безліч маленьких шматочків.

Це свідчить про те, що вода не деформується під тиском (в даному випадку кулі), а передає механічну силу пострілу на коробку, в результаті чого та й розлітається

Top